Продовжуються заходи присвячені вшануванню пам’яті видатного церковного та громадського діяча Галичини кінця 19 ст. початку 20-го століття. В селах району вже проведено шість лекцій про життя та діяльність отця Юліяна Дуткевича, а саме в: с. Павлові, с. Стоянові, с. Бабичах, с. Дмитрові, с. Станині, с. Оглядові і надалі цю роботу буде продовжено в школах інших сіл району. ході лекцій та виступів пасічників братства з інформацією про активного громадянина, небайдужого до життя селян Галичини, слухачам відкривається велич цієї людини, світ у якому він працював, творив, своєю невичерпною енергією спонукав до дії і об’єднував селян. Лекції супроводжуються виставками наглядних літературних матеріалів, показом слайдів про історію періоду життя та діяльності о. Юліяна Дуткевича, ознайомленням з історичними документами, копіями рукописів відомого священика, розшуканими у архівному відділі обласної бібліотеки та демонстрацією уривків з фільму, знятого про ювілейну Другу конференцію з нагоди ювілею о. Юліяна Дуткевича.
- Заходи, які проводяться теперішніми пасічниками, на прикладі діяльності священика у той важкий період часів Першої світової війни і окупації Галичини, покликані показати необхідність об’єднання громадян у сучасній демократичній державі для вирішення спільних господарських і соціальних проблем.
Конференції мають рівень Західноукраїнський, і проводяться кожні 10 років, а лекційні заходи мають районний рівень і доводять історичну інформацію до населення Радехівщини, зокрема й учнівської молоді на території району, де свого часу проживав, працював і був духовним наставником громади та організатором осередку пасічників отець Юліян Дуткевич.
Спікерами на лекціях є члени Правління Громадської організації «Братство бджолярів «Радехівщина», фахівці різних професій: журналісти, вчителі, керівники організацій, пасічники, бібліотекарі, священик, такі як Володимир Климко, Михайло Тиркала, Зіновій Твердохліб, Михайло Окіс, отець Василь Прус та інші. У лекціях і презентаціях про Отця Юліяна Дуткевича беруть участь вчителі шкіл, інтелігенція села, священики.
|