Види квіткового меду
Знати короткі характеристики окремих видів меду необхідно не тільки з метою розширення свого кругозору, а й для правильного його застосування, оскільки кожен вид меду має свої особливості складу. Від складу ж залежить сфера застосування того чи іншого виду і сорту меду.
Зібраний з рослин одного виду мед називається монофлорний, і назва його походить від назви цієї рослини (липовий, гречаний, акацієвий). Зібраний з декількох видів рослин мед називається поліфлорний (або збірний квітковий); назва його в такому випадку відбувається від місця, де мед був зібраний (гірський, польовий, лісовий). Отже, найбільш широко поширені види меду залежно від рослини, з якого він був зібраний, і їх короткі характеристики:
- Акацієвий мед - застосовується в основному як загальнозміцнюючий і заспокійливий засіб, при нервових хворобах і безсонні. Вважається одним з найбільш корисних сортів. Сам мед дуже світлий і прозорий, кристалізація відбувається повільно. Має тонкий аромат і ніжний смак.
- Глодовий мед - корисний при тахікардії, серцевих хворобах і гіпертонії, при підвищенні функцій щитовидної залози. Смак має гіркуватий, аромат специфічний. Мед темного кольору.
- Гречаний мед - найбільш корисний при анемії, оскільки містить велику кількість заліза. Також до його складу входить велика кількість вітамінів і мікроелементів, тому цей мед часто рекомендують при авітамінозах, поліпшення проникності стінок капілярів. Колір даного виду меду може бути темно-жовтого, темно-коричневого відтінку. Має приємний аромат і терпкий смак.
- Польовий мед - прекрасний заспокійливий засіб для нервової системи, допомагає при захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Польовий мед рекомендований при безсонні і головних болях.
- Буркуновий мед - має сечогінну, відхаркувальну, болезаспокійливу дію, розріджує кров, покращує кровообіг. Є одним з кращих сортів меду. Частіше зустрічається білого і світло-бурштинового кольору. Смак ніжний, аромат нагадує запах ванілі.
- Конюшиновий мед - відмінно проявляє себе в лікуванні застуд та легеневих захворювань як відхаркувальний і потогінний засіб. Цей мед прозорий, має тонкий аромат і ніжний смак.
- Лісовий мед - особливо корисний при дихальних захворюваннях.
- Липовий мед - має відмінні поживні та лікувальні властивості, застосовується при лікуванні простудних захворювань і запаленні органів ШКТ, захворюваннях жовчного міхура і нирок.
- Луговий мед - відмінне протимікробну і загальнозміцнюючий засіб.
- Травневий мед - рекомендують як болезаспокійливий і протизапальний засіб.
- Соняшниковий мед - застосовують при грипі, невралгії, захворюваннях печінки. Каштановий мед - прекрасний засіб при серцево судинних захворюваннях, діабеті.
- Гірчичний мед - корисний при захворюваннях суглобів, шкіри, захворюваннях ШКТ.
- Фруктовий мед - збирається з квіток дерев у період їх цвітіння. У свіжому стані він прозорий з червоно-жовтим відтінком, світло-жовтим стає після кристалізації.
- Гірський мед - ціною за екологічну чистоту. Має гіркуватий смак і сильний аромат.
- Ріпаковий мед - особливо корисний при легеневих хворобах, астмі, не викликає алергії. Має слабкий аромат і нудотний смак.
- Малиновий мед - мед світло-золотистого кольору з приємним запахом і смаком, що нагадує смак малини. Має високий попит при лікуванні жіночих захворювань, дихальних шляхів.
|