У 1906 році відомий німецький психіатр Алоїз Альцгеймер описав захворювання центральної нервової системи, яке є причиною отупіння (деменції) у людей віком старше 65 років. Після цього віку ця хвороба вражає 14% людей, а після 80 років – 40%. ЇЇ ознаками є втрата пам’яті, розпізнавальної функції, зміни настрою та поведінки особи і забруднення у засвоюванні нової інформації. В США хворобою Альцгеймера вражено 4,7 млн людей, у Польщі – 200 тисяч. Щоб розпізнати захворювання затрачається до семи років. Тільки 3 % людей доживають 14 років після виявлення цього захворювання. Справжня причина хвороби ще не вивчена. У 15 % вона може бути спадковою, а у 85% виникає випадково. Поступає чим раз більше доказів, про великий вплив на появу хвороби у людей, які мають дуже високий рівень освіти та обтяжували нервові клітини мозку – нейрони надто інтенсивним перетворенням інформації (Каллвей 2010).
Пропо́ліс — смолиста клейка речовина темно-зеленого кольору і гіркого смаку, яку збирають медоносні бджоли з бруньок різних рослин. Легко скачується в грудочки та має приємний специфічний запах, що нагадує запах берези. Згодом прополіс набуває темнішого, навіть чорного забарвлення і стає щільнішим, втрачаючи запах. Є одним із основних продуктів бджільництва.
Прогресивні вчені усього світу повідомляють, що наближається той час, коли у Європі , США та інших країнах нагромадження шкідливих хімічних речовин, які використовує суспільство, зокрема у сільському господарстві, призведе до катастрофічного вимирання бджіл та інших комах.
Використання гербіцидів та інсектицидів негативно впливає на мікроорганізми, які живуть у грунті. Зменшується кількість грибів актиноміцетів та целюлозо перетворювальних бактерій. Хімічні обробки знищують черв’яків у грунті і він втрачає родючість. Відбуваються незворотні зміни у біоценозах. Виникла необхідність невідкладного вжиття заходів із збереження природної фауни, зокрема бджіл у таких забруднених хімікатами регіонах.
Це детальне обстеження стану бджолиних сімей після досить важкого періоду в житті бджіл — зимівлі. її краще проводити в теплі сонячні дні, коли в природі є хоч невеликий медозбір, що запобігає крадіжку бджолами меду з інших вуликів і полегшує ретельний огляд сімей. При огляді визначають силу сім’ї, наявність та якість розплоду, матки, кількість меду, перги.
Понад сорок років ми боремось із Варроатозом, але досі не позбулись його. Все більше накопичуємо отрути у вуликах, мордуючи хімікатами бджіл. А як же їм жити, коли ззовні природа, отруєна і ще всередині вулика пасічник додає хімікатів. Вихід із ситуації давно знайшли японці і ми його також використовували. Маю на увазі застосування термокамери. Та застосування термічної обробки бджіл не завжди давало ефект через ряд технологічних помилок
Вчені дослідили, що рослини, прополіс, мед, квітковий пилок містить антиоксидаційний флаваноїд п і н о ц е м б р и н, який гальмує нейродегенераційний вплив шкідливих речовин на нейрони мозку. Більше того, у 2013 році вчені виявили, що піноцембрин гальмує розвиток злоякісних клітин простати, викликаючи їх програмовану смерть. Це підтверджуют і раніші дослідження японських науковців, якими встановлено здатність піноцембрину до знешкодження клітин новоутворень у товстому кишечнику.
В системі обміну речовин бджоли значну роль відіграє жирове тіло (латинська назва – corpusadiposus). Названо його так через вміст жирових часточок у його клітинах. Воно складається з клітин подібних за виглядом до гемоцитів (гемоцити – клітини крові, прим. Ред.). Вони утворюють різних розмірів скупчення на поверхні внутрішніх органів бджоли, навколосерцевій та навколонервовій оболонках. Вони виконують функцію нагромадження запасу поживних речовин у вигляді глікогену, білків та жирів. Найбільш розвинутим жирове тіло є у бджолиних личинок. У ньому накопичуються поживні речовини, які використовуються у подальшому розвитку....
У минулому столітті, як і тепер ширилося зацікавлення пірамідами та пірамідальними формами і тепер є багато інформації про їх вплив на людину. Американські вчені встановили до 150 проявів дії пірамід на людину та навколишнє середовище. Піраміда є символом вічності і саме слово із грецької -«пірос», означає вогонь.